Co mówią nam przepisy BHP

Przepisy wyraźnie wskazują, że pracownik powinien być wyposażony w sprzęt zapewniający jemu ochronę i godne warunki pracy. Do takiego sprzętu należy odzież robocza, która ma pewne szczególne cechy, jest uznawana za odzież chroniącą roboczą przed wypadkami i staje się, częścią określonego sprzętu ochronnego BHP, a stosowanie ochrony i komfortu jest wymagane przez prawo w określonych przepisach. Oznacza to, że odzież ochronna musi zawsze mieć określone cechy, które muszą być certyfikowane i powinna być przebadana. Dlatego, aby mieć pewność, z nasza odzież robocza posiada odpowiednie certyfikaty, powinniśmy ją kupić tylko w sprawdzonym BHP sklepie. Taki sklep oferuje atestowaną ochronną odzież. Dzięki czemu mamy pewność, że nie jest podrabiana i będzie należycie nas chroniła.

Jaka powinna być odzież BHP

Ogólnie rzecz biorąc, w zależności od czynności i warunków pracy, pracownicy muszą nosić także inne ochronną odzież. W zależności co wykonują, ale może ty być np. jak specjalne rękawice bhp, buty ochronne, maski i kaski, kaski, spodnie ochronne. W niektórych przypadkach należy również nosić specjalne kombinezony wykonane z trwałych i odblaskowych materiałów, aby zapewnić widoczność w ciemnych lub słabo oświetlonych miejscach.

Czy czystość odzieży ma znaczenia dla BHP?

Ponieważ higiena i bezpieczeństwo pracy jest kwestią podstawową, pranie odzieży BHP i innej odzieży jest często wykonywane bezpośrednio i dobrowolnie przez wyspecjalizowanych wykonawców, a nie przez poszczególnych pracowników. W tym przypadku lepiej jest prać odzież roboczą osobno, a nie razem z inną odzieżą (zwłaszcza jeśli wykonują bardzo brudną pracę lub i tak są narażone na zabrudzenia), a szczególną uwagę należy zwrócić na użyty detergent i głębokość higieny. Prawidłowe instrukcje dotyczące prania można zazwyczaj poznać z etykiet na tych przedmiotach.

BHP sklep ma bogato wyposażony asortyment, który przyda się do pracy, są to między innymi kaski, kamizelki, spodnie, rękawiczki, buty, a także przeznaczone na różne pory roku kurtki czy inne chroniące nas i nasze zdrowie rzeczy. Istotne jest to, że asortymenty są atestowane więc o rolę, jaką mają pełnić one, zapewnią nam ochronę i komfort pracy co, jest bardzo ważne. Sklepy BHP oferują różnego rodzaju sprzęt, a także asortymenty do pielęgnacji jego. Gdy nie wiesz jaki środek użyć do pielęgnacji środków ochrony osobistej zapytaj sprzedawcę. BHP sklep ma wiedzę w zakresie jak pielęgnować dany produkt. Ta wiedza może być bardzo przydatna.