Czy warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Czy warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Korzyści z kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Kupowanie mieszkania na rynku pierwotnym to przedsięwzięcie, na które jest coraz więcej osób gotowych, pomimo trwającej pandemii. Zdają oni sobie bowiem sprawę z wielu korzyści mających związek z takim zakupem. Od mieszkań o wyższym standardzie po zniżki cenowe pozyskane za wcześniejszą rezerwację – decydując się na zakup mieszkania w budownictwie pierwotnym, możemy wyciągnąć wiele zalet.

Korzyści rynku pierwotnego

 • Jeszcze niższa cena – ceny mieszkań w budownictwie pierwotnym są zawsze niższe w stosunku do ofert rynku wtórnego. Na rynku pierwotnym można liczyć również na atrakcyjne zniżki za wcześniejszą rezerwację, rabaty czy pożyczki hipoteczne z długim okresem darmowej kredytowania.
 • Gwarancja rzetelnego dewelopera – aby kupić mieszkanie od dewelopera, musimy liczyć się z zasadami Rzetelnej Inicjatywy Deweloperskiej. Dzięki procedurom i certyfikatom jakości, wybierając dewelopera, mamy pewność że nasze zakupy są w dobrych rękach.
 • Mieszkania o wyższym standardzie – mieszkania w budownictwie pierwotnym są często bogatsze w pełne wykończenie, o wyższym standardzie i pomieszczenia przystosowane do nowoczesnych trendów.
 • Korzyści związane z lokalizacją – najwyższa jakość życia i dostęp do najlepszych miejsc i usług to tylko niektóre z korzyści jakie można uzyskać decydując się na mieszkanie w nowym budownictwie na przedmieściach miast.
Korzyść Budownictwo pierwotne Budownictwo wtórne
Cena niższa wyższa
Standard wyższy niższy
Lokalizacja lepsza gorsza

Podsumowując, kupowanie mieszkania na rynku pierwotnym może być atrakcyjnym rozwiązaniem, gdyż mamy gwarancję atrakcyjnych cen oraz pewność, że będziemy weseleni zarówno mieszkaniem, jak i lokalizacją. Dodatkowo mieszkania budowane na rynku pierwotnym charakteryzują się wyższym standardem i wykończeniem poszczególnych pomieszczeń, co pozytywnie odbija się na jakości życia osób, które zdecydują się na ich zakup.

Czy warto kupować mieszkania na rynku pierwotnym?

Korzyści zakupu

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, możemy liczyć na szeroką ofertę nowych mieszkań. Zanim trafią one na rynek wtórny, masz szansę wybrać coś specjalnie dla Ciebie. Wiele deweloperów oferuje swoim klientom ciekawy i nowoczesny design, a także dużą elastyczność urządzenia. Co więcej, sprzedawający na ogół oferują możliwość dostosowania wykończenia mieszkania do twoich potrzeb. Jednak główną korzyścią kupowania mieszkania na rynku pierwotnym jest gwarancja jakości wykończenia i wykorzystania wszystkich najnowszych technologii budowlanych w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Ponadto, oferowane przez developera gwarancje ułatwią Ci ewentualne usunięcie usterek wynikających z produkcji.

Zalety kupna

Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca najważniejsze zalety kupna mieszkania na rynku pierwotnym:

Zaleta Opis
Rozsądna cena Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, możesz liczyć na niższą cenę w porównaniu do mieszkań na rynku wtórnym.
Nowoczesne wyposażenie Kupując nowe mieszkanie, już na etapie projektowania, możesz wybrać najlepsze wyposażenie i technologię oraz dopasować je do swoich potrzeb.
Rabaty na mieszkania Poza możliwością wstępnego wykończenia i dostosowania do swoich potrzeb, często możesz liczyć na dodatkowe zniżki, rabaty lub inne promocje.
Kredyty hipoteczne Banki oferują różne rodzaje kredytów hipotecznych, dzięki czemu kupno konkretnego mieszkania może być dostępne dla każdego, nawet jeśli nie masz gotówki.

Podsumowując, jeśli szukasz nowego mieszkania, to niewątpliwie zaletą jest kupno mieszkania na rynku pierwotnym. Oszczędzi Ci to pieniędzy i będziesz cieszyć się nowym mieszkaniem. Ważne jest, by przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować się z deweloperem i dobrze zbadać ofertę mieszkań pierwotnych.

Czy warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Korzyści i wady kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym jest coraz częstszą praktyką wyboru dla osób szukających nowego lokum na własność. Niższe ceny, nowoczesny design, możliwość samodzielnego wykończenia oraz gwarancja od dewelopera – to tylko niektóre zalety takiego zakupu. Opcja ta wciąż wzbudza wiele wątpliwości, dlatego w tym akapicie postaramy się rozwiać niepewności dotyczące korzyści i wad płynących z zakupu mieszkania na rynku pierwotnym.

 • Korzyści:
  • niższa cena w porównaniu do lokali na rynku wtórnym;
  • możliwość samodzielnego urządzenia i zaaranżowania mieszkania wedle własnych potrzeb;
  • uniknięcie konieczności poniesienia kosztów remontu w przypadku starszych lokali;
  • nowoczesne wyposażenie budynku, wysoka jakość wykonania lokalu;
  • wiele dodatkowych udogodnień w projektach deweloperskich takich jak basen, garaże podziemne, sauna, fitness, place zabaw itd.
  • możliwość negocjacji ceny w przypadku zakupu większej ilości lokali od jednego dewelopera;
  • gwarancja, że wszystkie użyte materiały budowlane były wykonane zgodnie z zasadami technologicznymi;
  • duża oszczędność czasu, ponieważ wszystkie formalności zostaną dopełnione w terminie określonym przez dewelopera.
 • Wady:
  • mieszkanie w trakcie budowy może ulec przerwaniu lub opóźnieniom;
  • możliwość wystąpienia wada technologicznych w mieszkaniu, które będą konieczne do usunięcia tylko deweloperem;
  • mieszkania w dużych blokach mogą generować dużo hałasu;
  • banki często wymagają większej wpłaty z góry w przypadku zakupu mieszkania na rynku pierwotnym;
  • w mieszkaniach na rynku pierwotnym można zauważyć dużą liczba osób szczekających trąbiących zbyt często;
  • ryzyko, że deweloper zmieni stawki opłat lub wprowadzi niezakładane zmiany w stabilności cen mieszkań.

Wiele osób decyduje się na zakup własnego lokum na rynku pierwotnym z uwagi na szereg korzyści, przekładających się na bogatszy komfort życia, oszczędność czasu i pieniędzy, wielość ofert i projektów do wyboru. Przed podjęciem decyzji należy jednak rzetelnie przeanalizować wszystkie argumenty za i przeciw kupna mieszkania na rynku pierwotnym, by uniknąć późniejszych rozczarowań.

Jeśli stawiasz na bezpieczną lokatę gotówki, a przy okazji chcesz powiększyć swoją własność – sięgnij po mieszkanie na rynku pierwotnym. Poznaj korzyści i dowiedz się więcej klikając w link: https://www.mazoviadevelopment.pl/nowe-mieszkania-pod-warszawa/.