IBS – suplementy dla zdrowych jelit. Czy wystarczy?

 

Dieta przy IBS – suplementy czy poprawki w nowoczesnym jadłospisie.

Jelita to część naszego ciała, która w rzeczywistości jest najważniejsza dla naszego samopoczucia. Ćwicząc jogę, medytując i starając się żyć zdrowo bardzo często można usłyszeć, że zdrowie zaczyna się od jelit. To one tak naprawdę odpowiadają w dużej mierze za przyswajanie cennych składników, ale są też wrażliwe na stres i toksyny. Na zdrowiu jelit należy się skupić, i to holistycznie. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie stres i nieodpowiednia dieta przyczynia się do coraz częstszych chorób, w tym, takich jaki IBS. Suplementy diety zarówno te dostarczające odpowiednich składników, jak i działające probiotyczne na pewno pomagają, a najlepiej jest je połączyć dodatkowo z odpowiednio dobranym menu. Od czego zacząć? Przede wszystkim od wzięcia sprawy w swoje ręce.

IBS – suplementy diety.

Wpisując w wyszukiwarkach hasło „IBS suplementy” możemy odnaleźć wiele sklepów stawiających na różnego rodzaju środki wspomagające działanie jelit, ich zdrowie oraz samopoczucie ogółem. Suplementacja przy Zespole Jelita Drażliwego opiera się o trzy główne zasady:

  1. Różnego rodzaju substancje odżywcze mające na celu zadbanie całościowo o wszystkie odcinki układu pokarmowego, łagodzące niestrawność i niwelujące ryzyko jej powstawania.
  2. Środki celowane bezpośrednio w jelita, stworzone po to, by zadbać o jelita w różnych schorzeniach, także IBS. Suplementacja ich pozwala na złagodzenie objawów nadwrażliwości jelit, poprzez dodanie do diety probiotyków i składników chroniących ich delikatną powłokę.
  3. Zioła, owoce i oleje mające wyciszać i uspokajać cały organizm, nie tylko na płaszczyźnie psychicznej. Niejednokrotnie wykazano, że zmniejszenie stresu i relaks czy medytacja znacznie zmniejszają epizody silnych objawów IBS.

Chorując na IBS leczenie niekoniecznie przyniesie 100% poprawę, dlatego suplementy w Zespole Jelita Drażliwego mogą wspomóc każdego.

Co na IBS? Suplementy dla chorych.

Suplementacja przy IBS musi być dobrana bardzo starannie. Okazuje się, że wiele osób chorujących na zespół jelita drażliwego ma także inne nadwrażliwości pokarmowe. Często równolegle do niego diagnozuje się nadwrażliwość na takie składniki pokarmowe jak laktoza czy gluten. Nie musimy tu mówić o od razu o najgorszej jej formie. Jednak w połączeniu z wyjątkowo wrażliwymi jelitami zdecydowanie zmniejszają one dodatkowo komfort życia. Dlatego ważnym jest, aby chorując na IBS suplementy nie posiadały w swoim składzie substancji pomocniczych, które mogą zaszkodzić osobom z innymi nadwrażliwościami lub alergiami pokarmowymi.