Oppo Reno 2Z to druga generacja oryginalnego smartfona Reno

Wydany odpowiednio w 2017 i 2018 roku, jest smartfonem z systemem Android o potężnej wewnętrznej konfiguracji sprzętowej. Smartfon posiada 16-megapikselowy aparat z tyłu i 4-megapikselowy z lampą błyskową LED z przodu. Obsługuje też dwie karty SIM i łączność 4G LTE.

Reno 2Z jest bardzo mocnym urządzeniem z mnóstwem dodatkowych funkcji

Po wyjęciu z pudełka działa on pod kontrolą systemu Android 7.1.1 Nougat, z 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Pamięć wewnętrzna oppo reno 2z jest rozszerzalna do 128GB za pomocą karty microSD. Smartfon posiada również dwa porty USB typu A do ładowania i transferu danych oraz dwa porty typu C do ładowania i transferu danych. Posiada również trzy gniazda na karty pamięci dla dodatkowej pojemności.

Miłym akcentem jest również aparat fotograficzny Oppo reno 2Z

Posiada dwa tylne aparaty i jeden przedni do zdjęć i selfies. 16-megapikselowy aparat główny z przysłoną f/1.7 oraz 5-megapikselowy aparat podrzędny z przysłoną f/2.4 wykonują wysokiej jakości zdjęcia w większości warunków oświetleniowych i scen. Aparat posiada również optyczną stabilizację obrazu (OIS), która redukuje rozmycie spowodowane ruchami ręki podczas fotografowania z ręki. Drugi aparat służy do tworzenia efektów bokeh i portretów, które można wzmocnić dzięki trybowi AI Portrait w aplikacjach innych firm. Przednia kamera posiada funkcję upiększania AI, która automatycznie dostosowuje odcienie skóry na podstawie płci, koloru skóry i wieku osoby, aby stworzyć realistyczne portrety z różnymi emocjami.

Na pierwszy rzut oka Reno 2Z ma atrakcyjny wygląd

Smartfon z eleganckimi liniami i aluminiową obudową. Plecy są ergonomicznie zaprojektowane, a boki zakrzywione, aby wygodnie leżały w dłoni. Reno 2Z ma też unikalny kształt: wyświetlacz wystaje spod przedniej pokrywy, przypominając zakrzywionego iPhone’a X. Ponadto na plecach smartfona znajdują się dwa aparaty z różnie rozmieszczonymi obiektywami — szerokokątnym i teleobiektywem. Wykorzystując wyjątkowe elementy konstrukcyjne, takie jak unikalny format Reno 2Z, Oppo chce zaoferować użytkownikom świetny stosunek jakości do ceny. Na przykład pierwszy Reno posiada podwójny aparat, aby zminimalizować koszty zewnętrznych obiektywów w porównaniu z ich własną technologią obiektywów amorficznych. Zmniejszyli też wydajność wewnętrznego procesora, aby efekt karabinu maszynowego nie rozładowywał baterii użytkownika do tego stopnia, że nie będzie mógł sobie pozwolić na jej naładowanie. Oppo Reno 2Z jest świetnym smartfonem, który sprawdza się wystarczająco dobrze w codziennym użytkowaniu i posiada mnóstwo funkcji bez dodatkowych kosztów. Jest on dostępny w trzech opcjach kolorystycznych — czarnej, złotej i srebrnej — z błyszczącym aluminiowym korpusem. Atrakcyjny wygląd to kolejna wspaniała cecha, z której użytkownicy mogą korzystać, kiedy tylko chcą.