Owoc mango i jego zastosowanie w szamponach

Mango to owoc świętego drzewa mango, pochodzącego z Azji, tradycyjnie wykorzystywanego ze względu na swoje właściwości odżywcze i zdrowotne. Owoce te są bogate w kwasy tłuszczowe i polisacharydy, mają właściwości odżywcze i ochronne. Mango z Indii jest ręcznie zbierane tuż przed pełną dojrzałością, kiedy niezbędne składniki są najbardziej skoncentrowane, a jego uprawa odbywa się w sposób przyjazny dla środowiska. Mango jest naturalnie suszone na słońcu, a następnie tłoczone na zimno w celu uzyskania odżywczego oleju, który jest dodawany do szamponu, aby zoptymalizować jego wartość odżywczą.

Szampon mango to szampon silnie odżywczy

Wszyscy wiemy, że naturalne produkty w domu to nasi pierwsi sprzymierzeńcy w dbaniu o urodę. Tak jest w przypadku pysznie egzotycznego owocu mango, z którego powstaje półstała, przypominająca szampon substancja o naprawdę doskonałych właściwościach pielęgnacyjnych dla włosów. Szampon z mango jest specjalnie wydobywany z jądra owocu i służy do naprawy zniszczonych włosów i nawodnienia suchej, matowej skóry głowy. Mango zawiera wiele składników odżywczych, które są korzystne dla naszych włosów i przywracają im zdrowie. Szampon mango do włosów suchych odżywiają i chronią włosy bez ich obciążania. Odżywia i chroni przed wysuszeniem, sprawiając, że włosy stają się jedwabiste, miękkie i błyszczące.

Masło mango do włosów jako szampon

Można też użyć czystego masła z mango. Wystarczy jak rozpuścisz niewielką ilość w gorącej wodzie (w zależności od długości włosów) i nałóż równomiernie od nasady aż po końce. Jeśli Twoje włosy są bardzo łamliwe i suche, a skóra tłusta, unikaj nakładania u nasady i zostaw kilka centymetrów w zapasie. Pozostaw masło mango na 30 minut, a następnie użyj swojego zwykłego szamponu. Maska do włosów z masłem mango jest idealna do włosów zniszczonych przez farbowanie, sól lub chlor w basenie, a także do włosów matowych, bez życia i łamliwych. Oprócz tej intensywnej maski, powtarzanej kilka razy w tygodniu, masło mango może być stosowane zamiast odżywki, spłukiwane bez całkowitego usuwania, nakładane tylko na długości i pobierane w bardzo małych ilościach, gdy jest jeszcze twarde przed wysuszeniem. Można go również stosować na suche włosy, ale w takim przypadku trzeba uważać, aby nie przesadzić z ich mocowaniem, zwłaszcza jeśli włosy są bardzo cienkie.

Mango to odżywczy owoc zawierający witaminy i składniki odżywcze dla ciała i skóry, a także dla włosów. Mango jest stosowane od czasów starożytnych w pielęgnacji włosów, aby je odżywić i wzmocnić. Mango jest idealne dla zniszczonych i zaognionych końcówek włosów. Można je przywrócić dzięki regenerującym właściwościom tego wspaniałego owocu.