Szafa przesuwna do przedpokoju – jaką wybrać?

Szafa przesuwna do przedpokoju – wielkość mebla.

Szafy przesuwne są wyposażeniem coraz częściej wybieranym do małych pomieszczeń. Możliwości jej otwarcia bez potrzeby gospodarowania ku temu miejsca jak ma to w przypadku mebli otwierających się w tradycyjny sposób, jak i ich pojemność to najważniejsze z powodów takich decyzji. Jednym z takich pomieszczeń jest przedpokój, gdzie nie da się ukryć, zazwyczaj jest ekstremalnie dużo miejsca, które nagle zapełnia się przy rodzinnym wyjściu, szczególnie gdy mamy dzieci. Szafa przesuwna do przedpokoju to optymalne jego zagospodarowane. W szafie takiej można przechowywać wiele różnych części garderoby wierzchniej, butów, galanterii czy podręcznych akcesoriów, ponieważ zazwyczaj charakteryzuje się ona olbrzymią pojemnością. Jednocześnie szafa taka pozwala na ustawienie jej tak, aby móc spokojnie przemieszczać się po pomieszczeniu. Przy korytarzu szerokości 2 metrów pozostaje nam prawie 1,5 na swobodne poruszanie przy postawionej szafie przesuwnej, więc nie wpadamy na buty, puchowe kurtki, czy nawet torby i plecaki reszt rodziny.

Szafa przesuwna do przedpokoju – design.

W przypadku pomieszczeń takich jak przedpokój zależy nam na jak największym zaoszczędzeniu miejsca, o czym już mówiliśmy w poprzednim akapicie. Jednak wstawienie jakiegokolwiek mebla, nawet, takiego jak nowoczesna szafa przesuwna musi zabrać trochę przestrzeni. Dobrym sposobem jest ty zastosowanie odpowiedniego projektu wizualnego, który da poczucie, że przedpokój jest mniej klaustrofobiczny. Pierwszy pomysł, na jaki warto zwrócić uwagę, to lekkości szafy przesuwnej do przedpokoju i najlepiej wykończenie idealnie pasujące do ścian. Nie ma problemu z zakupem szafy przesuwnej, która będzie idealnie biała, czy w innym kolorze, w jakim mamy wykończony przedpokój. W przypadku braku pasującego frontu czy boków, zawsze można skorzystać z zakupu szafy przesuwnej na zamówienie. Brak wizualnego odcięcia się od pomieszczania nada mu wrażenie większego nie zabierając w naszym odczuciu przestrzeni.

Szafa przesuwna do przedpokoju z lustrem.

Szafy przesuwne z lustrzanym frontem mogą okazać się jeszcze lepszym pomysłem, szczególnie w wyjątkowo wąskich korytarzach. Szafa przesuwna do przedpokoju nie tylko nie zabiera dużo miejsca, ale w przypadku lustra na froncie powiększa je optycznie. Dodatkowo przedpokój to zazwyczaj miejsca pozbawione okien, które nawet w najjaśniejszy dzień są po prostu ciemne. Lustro pozwala na odbicie światła, rozjaśniając pomieszczenie. No i chyba nie trzeba wspominać o tym, że każdy z nas przed wyjściem lubi popatrzeć w lustro i upewnić się, że dobrze wygląda.