Szafa przesuwna do przedpokoju – miejsce i wygoda.

Szafa przesuwna do przedpokoju – potrzeba miejsca.

Szafy przesuwne mają coraz więcej fanów, głównie wśród właścicieli niewielkich mieszkań, a nawet kawalerek, czy wynajmowanych pokoi. Dzieje się to z takiego powodu, że jest to mebel pozwalający na zachowanie dużej ilości przestrzeni w pomieszczeniu, w którym się znajduje, a jednocześnie sam w sobie jest niezwykle pojemny. Z tego też powodu szafa przesuwna do przedpokoju to jeden z najlepszych wyborów, zwłaszcza że pomieszczenie to jest zazwyczaj najmniejszym fragmentem służącym wyłącznie jako odgrodzenie wejścia od reszty mieszkania lub pozwalającym na komfortowe przemieszczanie się między pokojami. Szafa w przedpokoju musi cechować się przede wszystkim małymi gabarytami, które nie zabiorą połowy pomieszczenia, bo trudno będzie koło nich przejść. Nowoczesne szafy przesuwne idealnie spełniają to zadanie, będąc meblem stosunkowo wąskim, a o niezwykle dużej pojemności.

Szafa przesuwna do przedpokoju – czy potrzebna?

Trzeba zadać sobie pytanie, co tak naprawdę trzymamy w przedpokoju. W większości mieszkań przedpokój to zazwyczaj miejsce, do którego wchodzi się prosto z zewnątrz. To tam zdejmujemy buty i wierzchnie okrycie. Szafa w przedpokoju pozwala nam zachować bardziej uporządkowaną dla nas i dużo bardziej komfortową dla gości przestrzeń. Nie wpadamy na wieszak z kurtkami czy szafkę na buty, zwłaszcza że przedpokój taki jest zazwyczaj wyjątkowo wąski. Pojemność, jaką ma szafa przesuwna do przedpokoju, pozwala na swobodne odkładanie do niej kurtek, płaszczy, no i przede wszystkim całego spektrum obuwia. Daje to dużo lepszy wygląd niż ustawione w rządku buty, czy próbujące zagarnąć przestrzeń korytarza puchowe kurtki. Szafa przesuwna w przedpokoju ze względu na swoją pojemność może być też miejscem do przechowywania parasoli, toreb i plecaków, czapek kapeluszy rękawiczek i wielu innych elementów garderoby potrzebnych przy wychodzeniu na zewnątrz.

Szafa przesuwna do przedpokoju jako „składzik”.

Nie wszystkie mieszkania są na tyle duże, aby móc wygospodarować w nich miejsce do przechowywania narzędzi czy przedmiotów wykorzystywanych ekstremalnie rzadko. Szafy przesuwne do przedpokoju mogą pełnić funkcję miejsc do przechowywania tego typu rzeczy. Musząc wybierać takie, nie wybierzemy przecież sypialni, kuchni, salonu czy pokoju dziecka. Przedpokój więc jawi się jako idealne do tego przechowywania tego typu rzeczy miejscem. Odpowiednio duża szafa w przedpokoju to także możliwości składowania zarówno rzeczy niezwykle rzadko potrzebnych, jak i sprzętów typu odkurzacz.